top of page

REKUPERACE

FLEXIT dodavatel rekuperačních systémů
VALSIR dodavatel rekuperačních systémů

Rekuperace = Obnova vzduchu

Každý člověk se v průměru nadechne více než 20 000x denně: k tomu dochází stále častěji uvnitř uzavřených prostředí, kde je koncentrace škodlivin až 5krát vyšší než venku.

Rekuperace umožňuje ředění a odstraňování oxidu uhličitého, formaldehydu, radonu a dalších látek, které mohou mít škodlivé účinky na zdraví, pokud jsou přítomny ve vysokých koncentracích.

Neustálá obnova vzduchu také snižuje produkovanou vlhkost v domácnosti, která je často příčinou tvorby plísní, kondenzace a zvýšeného pocitu tepla v letním období.

Filtrace vzduchu

Filtrace

Mechanická ventilace zabraňuje vnikání prachu, škodlivin a pylu pomocí jednotky vysoce výkonných filtrů. Blokování vstupu těchto látek může omezit výskyt respiračních onemocnění a alergií.

schema-scambiatore-en.jpg

Obnova energie

Mechanické větrací jednotky umožňují velmi vysokou úroveň rekuperace tepla, výměnu tepelné energie mezi vstupním a výstupním vzduchem. To umožňuje snížit dopad nákladů na systém vytápění a klimatizace a zlepšit efektivitu budovy v souladu s nejinovativnějšími standardy udržitelnosti ve stavebnictví.

bottom of page